Hakkımızda

Modern hayatın bizi hapseden gündelik koşuşturmacası içinde kafamızın gerisinde hep aynı soru… ‘’Başka bir yaşam alanı mümkün mü?’’ Başka bir iş yeri, başka bir ev, hatta belki başka bir şehre taşınma hayali ile yaşıyoruz ama değişimin zorluklarından korktuğumuz için ilk adımı bir türlü atamıyoruz.

Kısacası hepimiz sıradanlıktan kurtulmanın ve içimizdeki değişim arzusunu gerçekleştirmenin bir yolunu arıyoruz. Oysa bu sıradanlıktan kurtulmak için her zaman büyük değişiklikler gerekmiyor. Ruhumuza dokunacak, içinde hobilerimizi ve ilgi alanlarımızı barındırarak ‘’yeniden doğmuş hissi verecek’’ bir yaşam alanı hazırlamak, yaşamlarımızda tam da ihtiyacımız olan ‘’sihirli dokunuş’’. Yüksek Mimar Emel Balcı tarafından 2010 yılında kurulan ML Mimarlık sunduğu mimari ve dekorasyon çözümlemeleri ile ihtiyaç duyduğumuz yaşamsal dönüşümü, gözümüzde büyüttüğümüz mali yük ve zaman sıkıntısını ortadan kaldırarak mümkün kılıyor.

Öncüsü olduğu ‘’touching*’’ yöntemini kullanarak kısa zamanda sihirli dokunuşlar ile hayatınızı bir anda değiştiriyor. Touching: Yaşam alanlarını kısa zamanda ve uygun maliyetle, varolan malzemelerden de faydalanarak karmaşaya neden olmayacak şekilde yenileme.

  • İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu Yüksek Mimar Emel Balcı, 2010 yılında aile şirketinden ayrılıp kendi mimarlık ofisini açtı.
  • Yıldız Teknik Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nde misafir öğretim görevliliği yapıyor.
  • Touching Metodunun öncülerinden
  • Her projesinde mutlaka bir orijinal sanat eseri kullanıyor.